Make your own free website on Tripod.com

Tarihten Bugüne ISPARTA Valileri

Adı Soyadı

Göreve Başlama Tarihi

Görevi Bitirme Tarihi

 

 

 

Behçet Bey

28 Eylül 1910

12 Mayıs 1913

Şevket Bey

10 Haziran 1913

19 Haziran 1914

Süleyman Sırrı Bey

31 Temmuz 1914

29 Teşrinievvel 1914

Hakkı Behiç Bey

5 Tes. Sani 1914

28 kan. 1916

Cemil Bey

1 Nisan 1916

25 Eylül 1917

Haydar Bey

15 Eylül 1917

28 Temmuz 1918

Talat Bey

9 Eylül 1918

17 Ağustos 1920

Refet Bey

14 Ağustos 1920

13 Mayıs 1921

Faik Bey

24 Eylül 1921

26 Eylül 1925

Müfit Bey

24 Eylül 1921

26 Eylül 1925

Ekrem Bey

17 Teşrinievvel 1925

14 Eylül 1930

Durmuş Bey

24 Temmuz 1930

21 Kasım 1932

Fevzi DALDAL

1932

1939

Tevfik Hadi BAYSAL

30 Mayıs 1939

10 Kasım 1940

Selahattin ÜNER

11 Aralık 1941

13 Kasım 1942

Rıfat ŞAHİNBAŞ

20 Kasım 1942

3 Ağustos 1944

Nuri ATAY

11 Temmuz 1945

24 Temmuz 1947

Asım TÜRALLİ

28 Temmuz 1947

17 Nisan 1950

Mustafa BAĞRIAÇIK

13 Nisan 1950

8 Mayıs 1954

Mehmet VARİNLİ

31 Temmuz 1954

17 Haziran 1956

Mazlum YEGÜL

4 Temmuz 1956

2 Kasım 1959

Ahmet BALKAN

11 Kasım 1959

10 Haziran 1960

Hamdi ÖMEROĞLU

13 Haziran 1960

16 Ekim 1962

Şeref TOLÜNGÜÇ

23 Ekim 1962

25 Haziran 1964

Ertuğrul SÜER

1 Temmuz 1964

2 Şubat 1966

Hilmi ÖZTÜRK

4 Şubat 1966

3 Haziran 1971

Tahir GENÇAĞA

29 Haziran 1971

8 Temmuz 1975

Sebahattin ÇAKMAKOĞLU

24 Temmuz 1975

15 Şubat 1978

C. Orhan MİRKELAM

15 Şubat 1978

12 Kasım 1978

Bedri NAZLIOĞLU

14 Kasım 1978

11 Aralık 1979

Erdinç BÜYÜKAKALIN

15 Aralık 1979

24 Kasım 1980

Coşkun AKMERİÇ

1 Kasım 1980

16 Haziran 1981

Necdet  UÇAN

28 Haziran 1981

12 Ağustos 1983

Utku ACUN

22 Ağustos 1983

15 Haziran 1985

Doğan TOPALOĞLU

17 Haziran 1985

4 Aralık 1986

Saim ÇOTUR

27 Aralık 1986

25 Şubat 1988

Selami TEKER

26 Şubat 1988

2 Ağustos 1989

Yusuf Ziya GÖKSU

7 Ağustos 1989

16 Şubat 1992

M. Ertuğrul DOKUZOĞLU

21 Şubat 1992

1999/2000

Halil İbrahim DAŞÖZ

2000+

+

 

left.gif (599 bytes)       right.gif (616 bytes)