Make your own free website on Tripod.com

32. ISPARTA

1.1 Şehir ve köy nüfusları ile yüzölçümü ve nüfus yoğunluğu, 1990

ÝlçelerToplamMerkez nüfusuBucak ve Köyler nüfusuYüzölçümü (km2)Nüfus yoðunluðu
Toplam 434,771229,574205,1978,93349
Merkez ilçe 133,061112,11720,944558238
Aksu 9,5912,9216,67061316
Atabey 7,5615,0102,55120237
Eðridir 41,26615,82825,4381,22734
Gelendost 22,7397,33815,40162436
Gönen 11,1036,0535,05036930
Keçiborlu 19,7668,95510,81148341
Senirkent 24,38810,73813,65060041
Sütçüler21,9574,06217,8951,28817
Þarkikaraaðaç 38,99312,25326,74091643
Uluborlu 11,97010,0721,89832237
Yalvaç 85,05328,02857,0251,41560
Yeniþarbademli 7,3236,1991,12431623
.....................................................................................................................................................................................................